Kolejne niezapomniane spotkanie z artystami Teatru Grot: Kingą Teresą i Arkadiuszem Głogowskimi, którzy na scenie Nowolipia 22 zaprezentowali spektakl w klimacie bożonarodzeniowym pt. "Ze świętym Józefem przez wieki".
W sobotę zorganizowaliśmy dla Powstańców Warszawskich wraz z ich opiekunami oraz przy wsparciu wolontariuszy i ratownika medycznego wyjście na wystawę „TITANIC: The Artifact Exhibition" na terenie Soho Art Center.
Koneser na warszawskiej Pradze, to dla Stowarzyszenia Monopol Warszawski miejsce sentymentalne. Geneza powstania naszej organizacji łączy się bowiem nierozerwalnie z Warszawską Fabryką Wódek "Koneser" zwaną potocznie "monopolem". Tak też w skrócie nazywają nas Powstańcy Warszawscy, którzy biorą udział od stycznia 2023 roku w proponowanym przez nas programie animacji kulturalno-społecznej współfinansowanym przez Miasto st. Warszawę.
Stowarzyszenie Monopol Warszawski wraz z Fundacją Pomoc dla Weterana zorganizowało dla Powstańców Warszawskich wydarzenie wyjazdowe do Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa na zaproszenie ppłk dr Katarzyny Rzadkowskiej, dyrektorki placówki.
W ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski „Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów – uczestników Powstania Warszawskiego" regularnie inicjujemy spotkania międzypokoleniowe z udziałem dzieci i młodzieży. Tym razem zorganizowaliśmy dla weteranów wyjazd do Szkoły Podstawowej nr 222.
Nie bez przyczyny zdecydowaliśmy się na omówienia niełatwego tematu żołnierzy wyklętych podczas jednej z gawęd w miesiącu pamięci narodowej, jakim jest listopad.
Wykład dla zgromadzonych Powstańców Warszawskich i wolontariuszy przygotował i i wygłosił Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski.
Dla upamiętnienie w Domu Powstańców Warszawskich Narodowego Święta Niepodległości nasze stowarzyszenie wpisało w program imprez organizowanych dla weteranów, którzy korzystają ze wsparcia placówki przy ul. Nowolipie 22, spektakl słowno-muzyczny "Polski Biały Krzyż".
Na Nowolipiu 22 w Domu Powstańców Warszawskich gościem Janusza Owsianego w ramach cyklu "Podróże" był Andrzej Bargiel - narciarz, himalaista, który wymyślił sobie, że nie tylko będzie wchodził na najwyższe szczyty świata, ale również będzie z nich zjeżdżał na nartach.
W ramach wyjść kulturalnych Powstańcy Warszawscy udali się w asyście wolontariuszy i ratownika medycznego z pierwszą wizytą do Muzeum Historii Polski. Nasza grupa zwiedziła nowo otwartą wystawę czasową „1025. Narodziny królestwa".
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Domu Powstańców Warszawskich odbył się uroczysty koncert pt. "Polscy kompozytorzy na Święto Niepodległości" w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie pod dyrekcją Ewy Groblewskiej odpowiedzialnej za kwestie artystyczne.
Dzięki uprzejmości dyrektorki Muzeum Narodowego dr hab. Agnieszki Lajus Powstańcy Warszawscy wraz z wolontariuszami w charakterze opiekunów zostali zaproszeni na ekskluzywne oprowadzanie po najchętniej odwiedzanej „Galerii sztuki XIX wieku" w placówce przy Alejach Jerozolimskich 3.
Propozycja korzystania przez Powstańców przy wsparciu wolontariuszy z udostępnionych przez nas tabletów, to dogodna alternatywa na zaspakajanie przez weteranów potrzeby dostępu do aktywności kulturalnych i społecznych.
Jak co roku weterani zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 358 na warszawskim Wilanowie, gdzie odbywa się przegląd piosenki powstańczej "Śpiewamy, bo pamiętamy '44".
Przed Powstańcami Warszawskimi wystąpił Zespół Śpiewaczy "Harfa" z repertuarem piosenek Krzysztofa Krawczyka.
Kolejne spotkanie Powstańców Warszawskich z uczniami za nami. Seniorzy mogli posłuchać tego, co dziś słuchają i śpiewają młodzi ludzie.
Na wycieczkę ścieżką edukacyjną pn. „Wokół piwnic Pałacu Saskiego" zaprosiliśmy Powstańców Warszawskich.