Gościem Janusza Owsianego był Piotr Najsztub dziennikarz i publicysta.
Teatr Grot na spotkaniu z weteranami w placówce na Nowolipiu 22 przedstawił fascynującą historię życia gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – lekarza, malarza, poety, ułana i lwa salonowego.
Zaprosiliśmy Powstańców Warszawskich do pałacu w Natolinie.
Na koniec tygodnia Janusz Owsiany spotkał się z Powstańcami Warszawskimi na Nowolipiu 22, by opowiedzieć im kolejną historię z życia ich ukochanego miasta.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w Domu Powstańców Warszawskich koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy wsparciu pedagogów.
Listopadowy program animacji wyróżnia się na tle naszej oferty kulturalno-społecznej w porównaniu z innymi miesiącami. Wkrótce będziemy bowiem obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.
Realizując wydarzenia dla weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego, z jeszcze większą dbałością pochylamy się nad ich potrzebą przeżywania, uczestnictwa oraz wyrażania hołdu i pamięci dla historii państwa, tradycji i kultury państwowej.
Ostatni dzień października w programie animacji czasu wolnego dla Powstańców Warszawskich spędziliśmy w miejscu, gdzie prym wiedzie wolność i swoboda do wyrażania własnych sądów i interpretacji z odrobiną szaleństwa. W gościnnej przestrzeni praskiego Konesera, gdzie Magdalena Jaworska, spełniając swoje marzenia – stworzyła Muzeum Sztuki Fantastycznej, odkrywaliśmy moc przekazu dzieł surrealistycznych i ludzkiej serdeczności.
W miniony piątek zorganizowaliśmy dla Powstańców Warszawskich wycieczkę do Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.
Przykłady złych obyczajów oraz przestępczych skłonności dawnych warszawiaków na tle społecznych zmian i w kontekście politycznych uwarunkowań – oto o czym gawędził dziś Powstańcom Warszawskim Janusz Owsiany.
Spotkania z aktorkami i aktorami należą już do tradycji Domu Powstańców Warszawskim. Zaproszenie Stowarzyszenia Monopol Warszawski przyjęła tym razem wybitna aktorka - Maria Pakulnis.
Na Nowolipiu dziś prawdziwie iskrzyło! A to za sprawą energetycznego koncertu dwóch fantastycznych kobiet: Katarzyny Dąbrowskiej (śpiew) i Urszuli Borkowskiej (fortepian i aranż).
Piąte urodziny Domu Powstańców Warszawskich są obchodzone od tygodnia. Zapoczątkowały je gawędy Janusza Owsianego 29 września, a kończy spotkanie w gronie środowisk kombatanckich oraz osób, które na co dzień wspierają Powstańców Warszawskich i dbają o pamięć o Powstaniu Warszawskim.
Od początku istnienia Domu Powstańców Warszawskich bardzo ważnym elementem programu placówki są międzypokoleniowe spotkania integracyjne. Weteranom pozwalają one na zachowanie dobrej kondycji psychofizycznej, a młodszym pokoleniom – na edukację historyczną, budowanie postaw życiowych i kształtowanie systemu wartości.
Stowarzyszenie Monopol Warszawski jako partner programu animacji kulturalno-społecznej na rzecz Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22, miał przyjemność być współorganizatorem uroczystości związanej z 5. rocznicą utworzenia Domu Powstańców Warszawskich. Z naszej strony zadbaliśmy o asystę wolontariuszy dla weteranów oraz oprawę artystyczną wydarzenia w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
To już kolejny raz, kiedy Powstańcy Warszawscy uczestniczą w niezwykłym widowisku sportowym, jakim jest "Wielka Warszawska" - królowa służewieckich gonitw.
W przededniu 5. rocznicy otwarcia Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 odbyła się Gawęda Janusza Owsianego o początkach tej placówki.